Proszek zasadowy a nadwaga

Gdy nasz wzrok, węch lub inne zmysły zarejestrują spożycie pokarmu, mózg wysyła do wszystkich organów wiadomość, że wkrótce nadejdzie posiłek i należy się na to przygotować (żołądek, trzustka, wątroba, pęcherzyk żółciowy). Żołądek otrzymuje polecenie, by zaczął produkować soki trawienne. Na zasadzie sprzężenia zwrotnego przesyła on z kolei do mózgu sygnał, że wytworzył już wystarczającą ilość soków i że teraz, przez wywołanie silnego uczucia głodu, mózg powinien zachęcić organizm do natychmiastowego jedzenia, gdyż w przeciwnym razie nadmiar kwasu uszkodzi błonę śluzową żołądka. 

Najbardziej uderzający przykład takiej reakcji łańcuchowej można zaobserwować podczas jedzenia czekolady: 80% osób postanawia zjeść tylko jeden kawałek i na tym poprzestać. Ponieważ jednak po skosztowaniu pierwszego kawałka wydziela się nadmiar kwasu, wywołane tym uczucie niepowstrzymanego głodu sprawia, że czekolada szybko znika. 
Proszek Zasadowy doktora Auera, neutralizując kwaśną treść żołądka, umożliwia zatrzymanie tej reakcji łańcuchowej, co prowadzi do zmniejszenia uczucia głodu, a w efekcie do ubytku wagi. Już usunięcie z organizmu złogów i soli powoduje natychmiastowe zrzucenie paru kilogramów. 
Proszek Zasadowy doktora Auera nie jest środkiem odchudzającym w ścisłym tego słowa znaczeniu, eliminuje jednak najczęstszą przyczynę otyłości - nadmiar kwasów.

Zakwaszona przestrzeń międzykomórkowa ulega zgalaretowaceniu, przez co gorzej przewodzi substancje odżywcze i tlen. Gorzej też wydala kwas mlekowy i dwutlenek węgla (kwas węglowy). Organizm, nie mogąc dostarczyć odpowiednich ilości cukru do komórek, wykorzystuje go do syntezy tkanki tłuszczowej. Nie wydalony kwas mlekowy nasila zakwaszenie przestrzeni międzykomórkowej.  Usunięcie nadmiaru kwasów z przestrzeni międzykomórkowej usprawnia transport substancji przez tą przestrzeń, komórki są lepiej utlenione i odżywione, lepiej się ze sobą komunikują energetycznie. Mamy więcej sił, możemy więcej spalać, a więc również rozpocząć spalanie nagromadzonej tkanki tłuszczowej. W czasie odchudzania dieta powinna być zbilansowana z niedużą zawartością węglowodanów - substratu do syntezy tłuszczu i kwasu mlekowego. Węglowodany powinny być zjadane głównie w postaci warzyw. Tłuszczu również nie zjadamy zbyt dużo, ale tylko do momentu osiągnięcia wagi należnej. ('Niedużo', to nie znaczy 'w ogóle')
Regularne zażywanie Proszku Zasadowego sprawia, że pokarm przechodzi przez jelita w krótszym czasie, a jelito grube zostaje oczyszczone z zalegających w nim resztek. Dzięki temu znika uczucie pełności, które bardzo często towarzyszy nadwadze.

Aby zwiększyć efektywność działania preparatu, należy przestrzegać poniższych reguł:

 • Nie pić alkoholu
 • Zrezygnować ze słodkich napojów
 • Pić dużo wody
 • Jeść powoli
 • Dokładnie rozgryzać każdy kęs
 • Zażywać dużo umiarkowanego ruchu
 • Spożywać nie za dużo białka
 • Unikać potraw o konsystencji kremowej i oleistych
 • Nie używać sosów zaciąganych mąką
 • Zrezygnować z konserw i sztucznej żywności
 • Nie przesadzać z solą kuchenną

Stosowanie się do tych reguł sprawia, że Proszek Zasadowy doktora Auera może skutecznie pomóc w walce z nadwagą.

Żeby zmniejszyć wagę ciała Proszek Zasadowy doktora Auera należy zażywać w następujący sposób:
30 minut przed każdym posiłkiem należy wypić łyżeczkę proszku rozpuszczonego w 250 ml wody, a następnie w ciągu kwadransa wypić ok. 1/2 l wody. Zmniejszy to automatycznie napady wilczego głodu, które często prowadzą do niekontrolowanego objadania się i nadwagi.
Jeśli mimo tego, zwłaszcza w pierwszym tygodniu, nadal nie można powstrzymać się od nadmiernego jedzenia, Proszek Zasadowy należy zażywać przed i po każdym posiłku. 
Preparat należy pić małymi łykami, w przeciwnym wypadku można nadmiernie pobudzić perystaltykę jelit.