Zapobieganie zakwaszeniu

Jeśli przy pomocy specjalisty lub własnej diagnozy stwierdziliśmy nadmierne nagromadzenie kwasów w organizmie, należy zastosować się do kilku istotnych reguł, aby naprawić powstałe uszkodzenia i zapobiec dalszym:

  • Przyjmować wystarczające ilości płynów. W zależności od wzrostu i masy ciała danej osoby niezbędne jest picie przeciętnie od 1 do 2 litrów czystej wody wysokiej jakości. Przynajmniej raz dziennie mocz powinien być prawie przezroczysty.
  • Zmienić dietę. Należy spożywać mniej mięsa wieprzowego, niewiele cukru i mąki.
  • Wymagane jest przestrzeganie regularnych pór posiłków (nie podjadać !).
  • Jedzenie powinno być starannie rozgryzane w jamie ustnej - pogryzienie to połowa strawienia.
  • Unikać nadmiernego spożycia alkoholu, nikotyny i kofeiny.
  • Zażywać dużo ruchu o umiarkowanym obciążeniu (stosownie do indywidualnych możliwości), w najgorszym razie wykonać 2-3x dziennie kilka skłonów i głębokich oddechów.
  • Ważna jest stymulacja oddechu w trakcie ruchu, jako czynnika poprawiającego wydalanie dwutlenku węgla (= kwasu węglowego). Unikać przeciążenia. Szczególnie na początku terapii. Zakwasy w mięśniach po zbyt intensywnym wysiłku będą przyczyną dodatkowego zakwaszenia. Ruch o umiarkowanym obciążeniu i świeże powietrze dostarczają płucom tlenu i zwiększają wydolność systemu buforowego krwi.
  • Zmniejszyć stres.

Pamiętać o tym, że ważnym elementem naturalnego odkwaszania organizmu jest właściwy oddech. Jest to szczególnie ważne u osób, które spędzają dużą część dnia w pozycji siedzącej, np. przed komputerem. Pamiętaj o tym, aby co godzinkę wstać, rozprostować kości i wykonać kilka głębszych oddechów. Doświadczenie pokazuje, że najważniejszym krokiem w leczeniu choroby jest usunięcie jej przyczyny. Wiele metod terapeutycznych zawodzi, ponieważ nie uwzględniają konieczności zobojętnienia nadmiaru kwasów. Przy już istniejących schorzeniach sama zmiana odżywiania jest niewystarczająca, żeby zneutralizować zakwaszenie tkanki.

Dodatkowo należy systematycznie przyjmować substancje zasadowe takie jak np. Proszek Zasadowy według receptury doktora Auera.

Proszek Zasadowy doktora Auera dzięki odpowiednio dobranym składnikom przywraca i utrzymuje równowagę kwasowo-zasadową w organizmie